Tryb działania

Tryb postępowania w sprawach załatwianych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jarosławiu określają przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 256 z późn. zm.) oraz ustaw regulujących szczegółowo zasady przyznawania i realizacji świadczeń realizowanych w tut. ośrodku.

Szczegółowy tryb przyznawania świadczeń znajduje się w zakładach:
  • Świadczenia pomocy społecznej,
  • Dział świadczeń rodzinnych,
  • Dodatki mieszkaniowe,
  • Stypendia oraz na stronie internetowej MOPS 
Przed złożeniem wniosku warto skontaktować się z działem merytorycznie zajmującym się danym świadczeniem celem uzyskania informacji dotyczących obowiązującego wzoru wniosku oraz niezbędnych do załączenia do wniosków załączników.

Przyjmowanie wniosków w sprawie przyznania świadczeń odbywa się codziennie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu przy ul. J. Słowackiego 34 w godzinach jego pracy tj. od 7.30 do 15.30.
Wnioski można również składać w wersji elektronicznej pod warunkiem posiadania podpisu kwalifikowanego lub zaufanego profilu na elektronicznej platformie ePUAP, za pośrednictwem ministerialnej platformy elektronicznej "Empatia" oraz przez rachunek bankowy z dostępem do bankowości elektronicznej największych banków należących do Związku Banków Polskich
 

metryczka


Wytworzył: Agnieszka Kruba-Nieckarz (23 września 2020)
Opublikował: Beata Wieland (1 czerwca 2004, 21:38:14)

Ostatnia zmiana: Barbara Brzezińska (23 września 2020, 10:11:55)
Zmieniono: aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 6909