Projekt uchwały na sesję RM 22.11.2004 w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego...

 - projekt -

 Uchwała Nr... Rady Miasta Jarosławia z dnia..........

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru obejmującego teren wolny od zabudowy (wraz z istniejącym zespołem zabudowy wolnostojącej), usytuowany w południowo wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Fredry i Kielara

 Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, póz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, póz. 139 z późniejszymi zmianami) w związku z art. 85 ust 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r. Nr 80, póz. 717 z późniejszymi zmianami) Rada Miasta Jarosławia uchwala, co następuje:

Rozdział I -  Przepisy wstępne

§1 Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Jarosławia w rejonie ul. Fredry i ul Kielara (osiedle "Flisackie") - obejmujący:

1) Ustalenia o przeznaczeniu terenów i zasadach ich zagospodarowania - zawarte w przepisach niniejszej uchwały.

2) Rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (w skali l : 500 jako załącznik nr l będący integralną częścią uchwały) - „Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenów" w zakresie: przeznaczenia terenów, linii rozgraniczających tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania oraz linii zabudowy.

§2 Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenów ustala się w formie:

1) ustaleń ogólnych planu, które obowiązują na całym obszarze objętym planem,

2) ustaleń szczegółowych planu dla następujących terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi w rysunku planu:

a) tereny zabudowy mieszkaniowej przeznaczone dla realizacji budownictwa jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną,

 b) teren istniejącego zespołu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, na którym dopuszcza się uzupełniającą zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, modernizację, przebudowę i rozbudowę istniejących obiektów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, c) teren komunikacji przeznaczony dla realizacji ciągu pieszo-jezdnego wraz z urządzeniami towarzyszącymi,

d) tereny upraw sadowniczych,

 e) teren infrastruktury technicznej przeznaczony pod stację transformatorową.

 Rozdział II - Ustalenia ogólne

 §3

1. W celu zagospodarowania terenu pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz uzyskania właściwego standardu kształtowania zabudowy i ładu przestrzennego ustala się: obowiązujące linie zabudowy dla nowych budynków mieszkalnych oraz proponowane linie wewnętrznego podziału terenów o tym samym sposobie użytkowania na działki budowlane - określone na rysunku planu.

2. Przy zagospodarowaniu terenu i realizacji zabudowy należy stosować rozwiązania techniczne i technologiczne zabezpieczające przed ewentualnym występowaniem wód powodziowych stuletnich Q1% Zabudowę mieszkaniową na tym obszarze dopuszcza się pod następującymi warunkami:

 - niepodpiwniczanie budynków mieszkalnych 

 - wyniesienie poziomu podłogi najniżej położonego pomieszczenia ponad obliczoną rzędną zwierciadła wody powodziowej o prawdopodobieństwie wystąpienia Q1%

§4 Ustala się zasady obsługi komunikacyjnej. Bezpośrednią obsługę komunikacyjną działek zapewniają istniejące ulice Fredry i Kielara oraz projektowany ciąg pieszo-jezdny oznaczony na rysunku planu symbolem DX.

§5 Linie rozgraniczające, wyznaczające tereny o odmiennym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania wynikające z legendy rysunku planu, występują jako:

a) ciągłe o nienaruszalnym przebiegu,

b) przerywane - których przebieg może być korygowany w procesie realizacji planu, pod warunkiem, że odległość nowoprzeprowadzonej linii od pokazanej na rysunku planu nie przekroczy 6 m.

§6 Dla poprawy stanu wyposażenia obszaru w infrastrukturę techniczną przyjmuje się następujące zasady obsługi:

 1. Zaopatrzenie w wodę Przewiduje się zasilanie w wodę z sieci wodociągowych przebiegających w ulicach Fredry (Ǿ 100 mm) i Kielara (Ǿ 65 mm) na warunkach określonych przez dysponenta sieci.

 2. Odprowadzenie ścieków i wód opadowych

Dla odprowadzenia ścieków należy wybudować kanały wzdłuż planowanych dróg osiedlowych z odprowadzeniem do istniejącego kolektora ogólnospławnego Ǿ 1,20 m, przebiegającego po południowo-wschodniej stronie obszaru objętego planem. Do czasu uzyskania rozwiązania technicznego w zakresie kanalizacji deszczowej wody opadowe będą odprowadzone powierzchniowo Docelowo przewiduje się rozdzielenie kanalizacji sanitarnej i opadowej.

3. Zaopatrzenie w gaz

Zaopatrzenie projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z istniejącego gazociągu niskoprężnego przebiegającego w ul. Fredry, poprzez jego rozbudowę — po uzyskaniu warunków zasilania od dysponenta sieci.

4. Zaopatrzenie w energię elektryczną

Należy rozwiązać poprzez budowę zasilających połączeń kablowych, w oparciu o istniejącą sieć rozdzielczą, przebiegającą w sąsiedztwie obszaru objętego planem oraz projektowaną stacje transformatorową, oznaczona na rysunku planu symbolem IK - na warunkach określonych przez operatora sieci.

5. Ogrzewanie budynków

Zaopatrzenie budynków w ciepło ustala się w oparciu o indywidualne źródła ciepła (gaz ziemny, olej opałowy, energia elektryczna) zgodnie z wymaganiami określonymi w przepisach i szczególnych.

6. Gospodarka odpadami W celu zapewnienia właściwej gospodarki odpadami wymagane jest gromadzenie odpadów komunalnych w szczelnych pojemnikach w obrębie posesji, z zapewnieniem ich opróżniania na obowiązujących zasadach ustalonych w mieście, natomiast odpady z działalności gospodarczej należy usuwać zgodnie z przepisami szczególnymi.

Rozdział III - Ustalenia szczegółowe

§7

1. Dla wyznaczonych terenów (w części zainwestowanych budynkami gospodarczymi), oznaczonych na rysunku planu symbolem MN z podstawowym przeznaczeniem dla realizacji budownictwa mieszkaniowego, jednorodzinnego, ustala się:

a) minimalną powierzchnię działki - 500 m2

b) maksymalną powierzchnię zabudowy działki - 25%,

c) minimalną szerokość działki -19,0 m.,

d) maksymalną wysokość zabudowy do wysokości 10 m od poziomu terenu do kalenicy dachu,

e) dostosowanie bryły budynku do architektury regionalnej - dachy dwu lub wielospadowe o kącie nachylenia połaci od 28° do 42°,

2. Na terenie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej dopuszcza się budowę obiektów z funkcją usługową nieuciążliwą dla środowiska i zdrowia ludzi - jako uzupełnienie użytkowania podstawowego przy zachowaniu łącznie następujących warunków;

a) realizacji z obiektem mieszkalnym jako obiektu z nim zintegrowanego,

 b) powierzchnia użytkowa funkcji usługowej nie może przekraczać 40% powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.

3. Ponadto dopuszcza się lokalizację:

a) lokalnych sieci infrastruktury technicznej,

b) zieleni wysokiej i niskiej,

c) urządzeń komunikacji wewnętrznej.

4. Ustala się wymóg zbilansowania 100% potrzeb parkingowych na terenie działki.

5. Ogrodzenie działki nie może przekraczać linii rozgraniczających.

§8

1. Na wyznaczonych terenach z istniejącymi zespołami zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - zainwestowanymi wolnostojącymi obiektami mieszkalnymi i gospodarczymi, oznaczonymi na rysunku planu symbolami l MN dopuszcza się:

a) modernizację, przebudowę i rozbudowę istniejących obiektów,

b) uzupełnianie nowymi obiektami mieszkalnymi jednorodzinnymi wolnostojącymi wzdłuż ulicy Fredry,

c) możliwość sytuowania usług nieuciążliwych dla środowiska i ludzi - zintegrowanych z istniejącymi i projektowanymi obiektami mieszkalnymi i nie przekraczających 30 % ich powierzchni.

2. Dla uzupełniającej zabudowy mieszkaniowej usytuowanej wzdłuż ulicy Fredry ustala się:

a) maksymalną wysokość zabudowy do wysokości 10 m. od poziomu terenu do kalenicy dachu, 

b) dostosowanie bryły budynku do architektury regionalnej - dachy dwu lub wielospadowe o kącie nachylenia połaci od 28° do 42°,

c) maksymalną powierzchnię zabudowy działki - 25%.

§9

1. W obrębie terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem DX o szerokości w liniach rozgraniczających 8,0 m (i 7,0 m na odcinku przebiegającym przez działki nr 2614/2, 2614/3, 2614/4) wyznacza się ciąg pieszo-jezdny (bez poziomej segregacji ruchu kołowego i pieszego) wraz z urządzeniami towarzyszącymi, takimi jak: - elementy małej architektury wraz z zielenią, - nadziemne i podziemne sieci uzbrojenia technicznego.

2. Przebieg linii rozgraniczającej teren DX określa rysunek planu.

3. W obrębie linii rozgraniczających wprowadza się zakaz realizacji obiektów budowlanych i urządzeń towarzyszących nie związanych z funkcją podstawową oraz obowiązek zachowania łącznie następujących warunków: - zachowania zasad bezpieczeństwa ruchu i wymogów wynikających z przepisów szczególnych, - spełnienia wymogów technicznych prowadzenia sieci uzbrojenia.

§10

1. Wyznacza się teren oznaczony na rysunku planu symbolem RS z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod uprawy sadownicze z zakazem zabudowy.

2. W terenie tym dopuszcza się lokalizacje ciągów pieszych i dojazdów gospodarczych.

§11

1. Wydziela się teren infrastruktury technicznej oznaczony na rysunku planu symbolem IK z podstawowym przeznaczeniem pod stację transformatorową. 2. W tym terenie dopuszcza się: rozbudowę obiektu lub modernizację urządzeń, budowę lokalnych sieci infrastruktury technicznej.

Rozdział IV - Przepisy końcowe

§12

Ustala się że wysokość opłaty jednorazowej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem niniejszego planu pobieranej przez Burmistrza Miasta w przypadku zbywania takiej nieruchomości - wynosi 30% wzrostu wartości nieruchomości (art. 36 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym).

§13

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Jarosławia.

§14

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Z up. Burmistrza Z-ca Burmistrza inż. Tadeusz Pijanowski

Z up. Burmistrza inż. Jerzy Śliwa

Radca Prawny – mgr Maria Drabik

 UZASADNIENIE Uchwałą Nr 307 /XXXI/04 z dnia 6 września 2004 r Rada Miasta Jarosławia odrzuciła w całości zarzut, wniesiony przez Państwo Zofię, Ryszarda, Janusza, Stanisławę i Tadeusza Rokoszyńskich zamieszkałych w Jarosławiu, ul. Flisacka, do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru obejmującego tereny wolne od zabudowy (wraz z istniejącym zespołem zabudowy wolnostojącej) usytuowany w południowo - wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Fredry i Kielara (obszar nr 8). Burmistrz Miasta przedstawił wojewodzie powyższą uchwałę wraz z dokumentacją planistyczną w celu oceny zgodności z prawem. Jednocześnie zgodnie z art 18 ust. 2 pkt 11 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym doręczony został zainteresowanym wyciąg z uchwały Rady Miasta rozstrzygającej o nieuwzględnieniu złożonego zarzutu wraz z pouczeniem o dopuszczalności wniesienia skargi do sądu administracyjnego w trybie art. 24 ust. 4 w/w ustawy. Ponieważ w terminie 30 dni od dnia doręczenia uchwały zaiteresowani nie skorzystali z przysługującego im prawa. Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miasta Jarosławia do uchwalenia projekt planu.

INFORMACJA

w sprawie badania spójności rozwiązań projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z polityką przestrzenną miasta Jarosławia Stosownie do wymogów art 18 ust. 2 pkt 11 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15, póz. 139 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003r o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003r. Nr 80, póz. 717) informuje się Radę Miasta Jarosławia, że rozwiązania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów:

• OBSZARU Nr 7 OBEJMUJĄCEGO TERENY WOLNE OD ZABUDOWY UŻYTKOWANE ROLNICZO POŁOŻONE PO WSCHODNIEJ STRONIE ULICY STAROSANOWEJ;

• OBSZARU Nr 8 OBEJMUJĄCEGO TEREN WOLNY OD ZABUDOWY ( WRAZ Z ISTNIEJĄCYM ZESPOŁEM ZABUDOWY WOLNOSTOJĄCEJ ) USYTUOWANY W POŁUDNIOWO - WSCHODNIM NAROŻNIKU SKRZYŻOWANIA ULIC FREDRY I KIELARA,

są spójne z polityką przestrzenną Gminy Miejskiej Jarosław określoną w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Jarosławia, uchwalonym przez Radę Miasta Jarosławia uchwałą Nr 442/XXXI/2001 z dnia 23 kwietnia 2001 r.

metryczka


Wytworzył: Z-ca Burmistrza Miasta Jarosławia inż. Tadeusz Pijanowski (17 listopada 2004)
Opublikował: Iga Szatyńska-Zagożdżon (17 listopada 2004, 15:37:35)

Ostatnia zmiana: Iga Szatyńska-Zagożdżon (21 grudnia 2004, 14:57:23)
Zmieniono: korekta

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2515