Ogłoszenie dotyczące „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

 

Szanowni Państwo

W związku z opracowywaniem przez Firmę Marketingową HEKTOR Sp. z o.o. zamówionego przez Miasto Jarosław „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013” zapraszamy na spotkanie informacyjne wszystkie osoby zainteresowane udziałem w programie.

Spotkania konsultacyjne dla beneficjentów programu odbędą się w Urzędzie Miejskim Rynek 1,  w dniu 27 października 2005  i 15 listopada 2005, w godz. od 8:00 do 14:00, wg następującego harmonogramu: 

Godz. 8.00 – 9.00

Pracownicy Urzędu Miasta Jarosławia

 

1.    Omówienie problematyki rewitalizacji, przedstawienie scenariusza „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

2.   Ustalenie zakresu rzeczowego prac rewitalizacyjnych dla własności Miasta Jarosław (zabytki dziedzictwa kulturowego, w tym dziedzictwa przemysłowego, infrastruktura techniczna i mienie komunalne). Konsultacje matryc zawierających zadania do umieszczenia w programie rewitalizacji.

 

 

Godz. 9.00 – 10.00

Instytucje kultury, instytucje oświaty, instytucje ochrony zdrowia

 

1.      Omówienie problematyki rewitalizacji, przedstawienie scenariusza „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

2.             Ustalenie zakresu rzeczowego prac rewitalizacyjnych dla budynków instytucji kultury, instytucji oświatowych i instytucji ochrony zdrowia dla których organem założycielskim jest samorząd Miasta Jarosław (żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, domy kultury, biblioteki, muzea, zespoły opieki zdrowotnej). Konsultacje matryc zawierających zadania do umieszczenia w programie rewitalizacji.

 

Godz. 10.00 – 11.00

Urzędy i instytucje użyteczności publicznej (m.in. Starostwo Powiatowe, Powiatowy Urząd Pracy, straż pożarna, policja itd.)

 

  1. Omówienie problematyki rewitalizacji, przedstawienie scenariusza „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

2.       Ustalenie zakresu rzeczowego prac rewitalizacyjnych dla budynków oświatowych,      

infrastruktury drogowej i innych obiektów których właścicielami jest samorząd powiatowy oraz inne organizacje i instytucje użyteczności publicznej.

 

Godz. 11.00 – 12.00

Spółdzielnie Mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe

1)      Omówienie problematyki rewitalizacji, przedstawienie scenariusza „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

2)       Ustalenie zakresu rzeczowego prac rewitalizacyjnych dla budynków, których właścicielami są Spółdzielnie Mieszkaniowe. Indywidualne ustalenia z przedstawicielami spółdzielni,

3)        

Warunek udziału Wspólnot Mieszkaniowych: projekty muszą dotyczyć konserwacji i renowacji fasad budynków wraz z zagospodarowaniem przyległego otoczenia (bez prac w indywidualnych mieszkaniach) – znajdujących się w rejestrze zabytków i pod warunkiem, ze wiążą się one z tworzeniem stałych miejsc pracy. konsultacje matryc zawierających zadania do umieszczenia w Programie rewitalizacji.

 

Godz. 12.00 – 13.00

Kościoły i związki wyznaniowe  oraz Fundacje i Stowarzyszenia

 

 

 

  1. Omówienie problematyki rewitalizacji, przedstawienie scenariusza „Programu Rewitalizacji Obszaru Miejskiego Jarosławia na lata 2005 – 2013”

2.       Ustalenie zakresu rzeczowego prac rewitalizacyjnych dla budynków, których właścicielami są Parafie i  związki wyznaniowe. Indywidualne ustalenia z właścicielami, konsultacje matryc zawierających zadania do umieszczenia w programie rewitalizacji.

.

Indywidualne ustalenia z właścicielami, konsultacje matryc zawierających zadania do umieszczenia w programie rewitalizacji.

Godz. 13.00 – 14.00

Spotkanie podsumowujące

Pragniemy poinformować, iż Plan Rewitalizacji jest podstawą do ubiegania się o uzyskanie współfinansowania tych projektów w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego; priorytet 3 Rozwój lokalny; działanie 3.3. Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe;  poddziałanie 3.3.1. rewitalizacja obszarów miejskich.

Warunki uzyskania dofinansowania z EFRR są następujące:

-      dotacja  do 75 %

-      obligatoryjne dofinansowanie z Krajowych Środków Publicznych z budżetu państwa – 10 %

-      wkład własny 15 %

 

Środki dostępne są w ramach tego działania w latach 2005 – 2013.

Dofinansowane mogą być tylko i wyłącznie projekty objęte Planem rewitalizacji.

Wszelkich informacji dotyczących projektu udzielają:

 

  1. z ramienia Urzędu Miasta Jarosławia –

Grażyna Strzelec – Kierownik Ref. Planowania Przestrzennego

Tel. 016/ 624 87 20

Barbara Bąk – Spec.ds. Strategii i Funduszy Strukturalnych

Tel. 016/ 624 87 62

 

2.       z ramienia Firmy Marketingowej Hektor Sp. z o.o.

 

Olga Stadelmeyer
Kierownik – Koordynator
Zespołu Fabryka Projektów
Specjalista ds. opracowania i obsługi projektów

tel. 0 – 14 627 57 29 wew. 17
tel. 0 – 14 627 57 38 wew. 17
email:
olgastadel@poczta.onet.pl
            
hektor_tarnow@o2.pl

 

Anna Szkotak

Referent ds. opracowania i obsługi projektów
tel. 0 – 14 627 57 29 wew. 18
tel. 0 – 14 627 57 38 wew. 18
email:
a_szkotak@poczta.onet.pl
            
hektor_tarnow@o2.pl

 

Ewa Zielińska
Referent ds. opracowywania  i obsługi projektów
Tel. 014 - 6275729 6275738
e-mail:
hektor@[no_spam]mail.in.tarnow.pl

 

Programem mogą być objęte następujące projekty:

-          porządkowanie „starej tkanki” urbanistycznej poprzez odpowiednie zagospodarowywanie pustych przestrzeni w harmonii z otoczeniem, 

-          izolacja, remont i/lub przebudowa elewacji, fasad i dachów budynków oraz pomieszczeń przeznaczonych na cele: gospodarcze, szkoleniowe lub kulturalne - za wyjątkiem przeprowadzania  prac budowlano-montażowych  w indywidualnych mieszkaniach - w ramach działania wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, w tym:

-          remont, przebudowa instalacji w budynkach: grzewczych, elektrycznych, gazowych  i wodno-kanalizacyjnych;

-          zagospodarowaniem przyległego terenu (budowa, remont, przebudowa małej architektury, ogrodzeń).  

-           renowacja budynków o wartości architektonicznej i znaczeniu historycznym znajdujących się na rewitalizowanym terenie w tym ich adaptacja na cele: gospodarcze, społeczne, edukacyjne, turystyczne lub kulturalne, przyczyniająca się do tworzenia stałych miejsc pracy. Priorytetowo będą traktowane budynki posiadające potencjał dla rozwoju turystyki. Renowacja będzie się składała z działań wspierających:

-           prace konserwatorskie

-          odnowienie zabudowań (za wyjątkiem indywidualnych mieszkań) 

-          prace konserwatorskie,  odnowienie fasad  i dachów budynków o wartości architektonicznej i znaczeniu historycznym  znajdujących się w rejestrze zabytków  wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu przyczyniająca się do tworzenia stałych miejsc pracy,

-          wyburzanie budynków pod cele: usługowe, kulturowe, edukacyjne, gospodarcze, turystyczne lub rekreacyjne,

-          remont i/lub przebudowa infrastruktury publicznej związanej z rozwojem funkcji turystycznych, rekreacyjnych, kulturalnych

-          tworzenia stref bezpieczeństwa i zapobiegania przestępczości w zagrożonych patologiami społecznymi obszarach miast, w tym:

-          budowa i/lub remont oświetlenia;

-          zakup i instalacja systemów monitoringu przyczyniających się do realizacji działań

-           adaptacja, przebudowa i/lub remonty budynków i kubatury użyteczności publicznej wraz z przyległym otoczeniem  na cele edukacyjno-społeczne znajdujących się na terenie rewitalizowanym w tym m.in.: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i ponadgimnazjalne, szkoły wyższe, szkolne stołówki, domy dziecka, ośrodki walki z patologiami społecznymi (np. walki z narkomanią, alkoholizmem), poradnie psychologiczne, świetlice dla dzieci i młodzieży, domy kultury, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz obiekty służące pomocą społeczną (np. dla samotnych matek z dziećmi, zapobiegania przestępczości, punkty służące pomocą i przekwalifikowywaniem byłych więźniów) – priorytetowo będą traktowane budynki, które głównie przyczynią się do rozwoju działalności gospodarczej i zatrudnienia (za wyjątkiem prac remontowo-instalacyjnych w indywidualnych mieszkaniach), w tym:

-          izolacja, remont, przebudowa fasad i dachów budynków

-           remont, przebudowa, adaptacja pomieszczeń

-          budowa, remont, przebudowa instalacji w budynkach: grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, gazowych, elektrycznych;  

-          zagospodarowanie przyległego terenu (np. budowa, remont, przebudowa ogrodzeń i małej architektury).

-          przebudowa, wymiana i/lub remont infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, grzewczej i gazowej w rewitalizowanych obiektach publicznych, usługowych,

-          regeneracja, rehabilitacja i zabudowywanie pustych przestrzeni publicznych, w tym:

-          remont i/lub przebudowa: placów, rynków, parkingów, placów zabaw dla dzieci, publicznych toalet miejskich, małej architektury (np. tarasy widokowe, fontanny, ławki, kosze na śmieci), miejsc rekreacji, terenów zielonych (zieleń wysoka, niska i trawniki) oraz prace restauracyjne na terenie istniejących parków.  

-           remonty i/lub przebudowa  infrastruktury technicznej, szczególnie  w zakresie ochrony środowiska na terenie zdegradowanych dzielnic miast, w tym:

-          budowa, remonty i/lub przebudowa sieci kanalizacyjnych i innych urządzeń do oczyszczania, gromadzenia, odprowadzania i przesyłania ścieków,

-           budowa, remonty i/lub przebudowa kanalizacji deszczowej,

-           wymiana elementów konstrukcyjnych zawierających azbest w budynkach publicznych (poza celami mieszkaniowymi) w przypadku, gdy nie wymaga to przebudowy całego obiektu i po spełnieniu wymagań przekazania powstałych odpadów zawierających azbest podmiotom, które uzyskały zezwolenie właściwego organu na prowadzenie działalności w zakresie gospodarki takimi odpadami,

-          budowa, remonty i/lub przebudowa sieci wodociągowych, ujęć wody i urządzeń służących do gromadzenia i uzdatniania wody oraz urządzeń regulujących ciśnienie wody.

-          poprawa funkcjonalności  ruchu kołowego, ruchu pieszego i estetyki  przestrzeni publicznych rewitalizowanego terenu, w tym:

-          remonty, przebudowa i/lub modernizacja dróg lokalnych (gminnych lub powiatowych) i ulic prowadzących do dzielnic mieszkalnych oraz komunalnych dróg osiedlowych (m.in.: wzmocnienie podbudowy jezdni, polepszenie stanu nośności, wymiana i poszerzenie nawierzchni) oraz małych obiektów inżynieryjnych,

-          budowa, remonty i/lub przebudowa chodników i przejść dla pieszych, jak również wszelkie inne prace infrastrukturalne i/lub zakup wyposażenia pozwalający zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów lub zwierząt, (np. budowa, przebudowa  i/lub remont ścieżek rowerowych),

-          remont i/lub przebudowa obiektów pełniących funkcje zaplecza turystycznego, kulturalnego

-          remont, przebudowa  i/lub przystosowanie budynków i kubatury dla potrzeb tworzenia inkubatorów przedsiębiorczości,

-          remont, przebudowa i/lub przystosowanie budynków i infrastruktury na cele turystyczne i kulturalne (włącznie z odnowieniem i konserwacją  obiektów dziedzictwa kulturowego) prowadząca do zrównoważonego rozwoju i tworzenia miejsc pracy.

Pragniemy poinformować, iż Plan Rewitalizacji jest podstawą do ubiegania się o uzyskanie współfinansowania tych projektów w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego; priorytet 3 Rozwój lokalny; działanie 3.3. Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe;  poddziałanie 3.3.1. rewitalizacja obszarów miejskich.

Warunki uzyskania dofinansowania z EFRR są następujące:

-     dotacja  do 75 %

-      obligatoryjne dofinansowanie z Krajowych Środków Publicznych z budżetu państwa – 10 %

-      wkład własny 15 %

Środki dostępne są w ramach tego działania w latach 2005 – 2013.

Dofinansowane mogą być tylko i wyłącznie projekty objęte Planem rewitalizacji.

 

Program stanowi także podstawę do ubiegania się o środki finansowe z innych funduszy krajowych i zagranicznych, w tym UE i EOG np. w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego; priorytet 2.3 – Ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego, w tym transport publiczny i odnowa miast.

Oryginał ogłoszenia znajduje się w pliku poniżej

plik (60kB) plik

metryczka


Wytworzył: Barbara Bąk (19 października 2005)
Opublikował: Iga Szatyńska-Zagożdżon (19 października 2005, 09:06:24)

Ostatnia zmiana: Iga Szatyńska-Zagożdżon (27 czerwca 2006, 08:52:01)
Zmieniono: przeniesienie

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2396