string(23) "Rady Miasta Jarosławia" string(23) "Rady Miasta Jarosławia"

Uchwała nr 648/XLIII/2002Rady Miasta Jarosławiaz dnia 30 sierpnia 2002w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru obejmującego tereny istniejącego składowiska odpadów komunalnych oraz tereny użytkowane rolniczo wolne od zabudowy położone po wschodniej stronie ul. Kamiennej w dzielnicy Łazy Kostkowskie.Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 i z 2002r. Nr 23, poz. 220 i Nr 62, poz. 558) oraz art. 26 ustawy z dnia 1 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, Nr 41, poz. 412 i Ni 111 poz. 1279 z 2000r. Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5 poz. 42. Nr 14, poz. 124 i Nr 100, poz. 1085) Rada Miasta Jarosławia na wniosek Zarządu Miasta Jarosławia uchwala, co następuje:

Uchwała nr 648/XLIII/2002
Rady Miasta Jarosławia
z dnia 30 sierpnia 2002


w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru obejmującego tereny istniejącego składowiska odpadów komunalnych oraz tereny użytkowane rolniczo wolne od zabudowy położone po wschodniej stronie ul. Kamiennej w dzielnicy Łazy Kostkowskie.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 i z 2002r. Nr 23, poz. 220 i Nr 62, poz. 558) oraz art. 26 ustawy z dnia 1 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 1999 r. Nr 15, poz. 139, Nr 41, poz. 412 i Ni 111 poz. 1279 z 2000r. Nr 12, poz. 136, Nr 109, poz. 1157 i Nr 120, poz. 1268 oraz z 2001 r. Nr 5 poz. 42. Nr 14, poz. 124 i Nr 100, poz. 1085) Rada Miasta Jarosławia na wniosek Zarządu Miasta Jarosławia uchwala, co następuje:


uchwała obowiązująca
 
Rozdział I - Przepisy wstępne


§ 1
Uchwala się zmianę miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Jarosławia w rejonie położonym po wschodniej stronie ulicy Kamiennej w dzielnicy Łazy Kostkowskie obejmującą:
1) Ustalenia o przeznaczeniu terenów i zasadach ich zagospodarowania - zawarte w przepisach niniejszej uchwały
2) Rysunek miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (w skali l : l 000 jako za-łącznik nr l będący integralną częścią uchwały) “Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenów" w zakresie: przeznaczenia terenów, linii rozgraniczających obszary o różnych funkcjach oraz linii zabudowy.

§ 2
Przeznaczenie i zasady zagospodarowania terenów ustala się. w formie:
1) ustaleń ogólnych planu, które obowiązują na całym obszarze objętym planem,
2) ustaleń szczegółowych planu dla następujących terenów wydzielonych liniami rozgraniczającymi w rysunku planu:
a) teren gospodarki odpadami z podstawowym przeznaczeniem dla rozbudowy, poszerzenia i uporządkowania istniejącego składowiska odpadów komunalnych,
b) teren strefy zaplecza administracyjno - technicznego,
c) tereny zieleni izolacyjnej wokół składowiska odpadów komunalnych z zakazem wszelkiej zabudowy,
d) tereny rolne z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod uprawy polowe z zakazem wszelkiej zabudowy,
e) teren komunikacji przeznaczony dla realizacji drogi dojazdowej wraz z urządzeniami towarzyszącymi.

Rozdział II - Ustalenia ogólne


§ 3
Ustala się zasady obsługi komunikacyjnej:
Bezpośrednia obsługę komunikacyjna obszaru zapewniają:
a) istniejące ulice lokalne: Kolaniki i Kamienna oraz droga dojazdowa łącząca na odcinku 250 metrów ul. Kamienna z istniejącym wjazdem na składowisko,
b) projektowana droga dojazdowa od ul. Kamiennej do składowiska odpadów oznaczona na rysunku planu symbolem Dl/2.

§ 4
Linie rozgraniczające, wyznaczające tereny o odmiennym przeznaczeniu i różnych zasadach zagospodarowania wynikające z legendy rysunku planu, wy stępują jako:
a) ciągłe o nienaruszalnym przebiegu,
b) przerywane - których przebieg może być korygowany w procesie realizacji planu, pod warunkiem, że odległość nowo przeprowadzonej linii od pokazanej na rysunku planu nie przekroczy 10 m
§ 5
Dla poprawy stanu wyposażenia obszaru w infrastrukturę, techniczną przyjmuje się następujące zasady obsługi:
1. Zaopatrzenie w wodą
Przewiduje się, zasilanie w wodę. z sieci wodociągowych fi 150 mm przebiegających wzdłuż ul. Kamiennej, ul. Kolaniki oraz drogi ograniczającej przedmiotowy teren od strony północno - zachodniej.
2. Odprowadzenie ścieków i wód opadowych
W rejonie lokalizacji przedmiotowego obszaru nie ma kanalizacji. Ścieki powstałe przy eksploatacji składowiska odpadów przewiduje się. odprowadzać do planowanych w tym rejonie kanałów z przerzutem na oczyszczalnię ścieków poprzez kolektor W.
Do czasu realizacji planowanych kanalizacji należy wykonać drenaż i zbiornik zamknięty, z odwozem na oczyszczalnię ścieków. Z uwagi na to. że przedmiotowy teren nie jest ujęty w programie kanalizacji, odprowadzenie ścieków kanałami na oczyszczalnię wymaga aktualizacji i rozszerzenia programu kanalizacji Miasta Jarosławia. Do czasu uzyskania rozwiązania technicznego w zakresie kanalizacji deszczowej, wody opadowe z poza bezpośredniego obszaru składowiska będą odprowadzane powierzchniowo.
3. Zaopatrzenie w gaz
Zaopatrzenie w gaz nowej zabudowy może nastąpić w oparciu o gazociąg średnioprężny fi 50 w ul. Kamiennej po uzyskaniu warunków technicznych.
4. Zaopatrzenie w energię elektryczną
Zaopatrzenie w energię elektryczną rozwiązać należy w oparciu o istniejąca stację transformatorową po uzyskaniu warunków technicznych
5. Ogrzewanie budynków
Zaopatrzenie zabudowy kubaturowej w ciepło ustala się w oparciu o indywidualne źródła ciepła z zastosowaniem rozwiązań i nośników energii (gaz ziemny, olej opałowy, energia elektryczna) wykluczających powstanie nowych źródeł emisji zanieczyszczeń powietrza.

Rozdział III - Ustalenia szczegółowe


§ 6
Dla wyznaczonych terenów gospodarki odpadami oznaczonych na rysunku planu symbolem TO z podstawowym przeznaczeniem gruntów dla rozbudowy i poszerzenia oraz uporządkowania istniejącego składowiska odpadów komunalnych w Jarosławiu ustala siej
1) Wszelkie działania związane z zagospodarowaniem tego terenu powinny być -poprzedzone wykonaniem operatu hydrologicznego, określającym rzedną położenia zwierciadła wody powodziowej o prawdopodobieństwie co najmniej l %. Działania związane z zagospodarowaniem nowego terenu pod składowisko powinny być poprzedzone:
uporządkowaniem terenu związanym z minimalizacją niekorzystnych oddziaływań istniejącego wysypiska na otoczenie i jego pełnej rekultywacji, projektem zabezpieczenia przed po wódzią nowego składowiska, wykonaniem szczelnego podłoża - podłoże składowiska musi bezwzględnie szczelne ze skutecznym drenażem opaskowym, oraz drenażem pod składowiskiem.
2) Ze względu na konieczność pozyskania materiału do uformowania składowiska i prawidłowej jego eksploatacji oraz rekultywacji starego obiektu po jego zamknięciu - nowe kwatery składowiska powinny być urządzone jako wgłębno - nadpoziomowe o zagłębieniu dna obiektu 2,5 do 3,5 m poniżej rzędnej terenu.
3) Projekt zabezpieczenia przed negatywnym oddziaływaniem na środowisko rozbudowywanego obiektu - zwłaszcza izolacji podłoża - winien uwzględnić wyniki raportu o oddziaływaniu na środowisko istniejącego składowiska.
4) Powierzchnię składowiska - 16,0 ha.
5) Pojemność składowiska - 1,5 min m3.
6) Okres eksploatacji na potrzeby miasta Jarosławia - 45 lat.
7) Konieczność przyjęcia na nowym obiekcie technologii składowania odpadów zapewniającej ograniczenie uciążliwości do powierzchni działki składowiska.
8) W celu zapewnienia właściwej gospodarki odpadami, zgodnej z obowiązującymi przepisami, wymagane jest:
- wyznaczenie miejsca na zorganizowane gromadzenie odpadów i odpowiednie jego zabezpieczenie, systematyczne przekazywanie odpadów odbiorcom na podstawie wcześniej zawartych umów na wywóz odpadów,
9) Konieczność modernizacji istniejącej ul. Kolaniki stanowiącej najkorzystniejszy dojazd do składowiska ze względu na brak w jej przebiegu zabudowy mieszkaniowej
10) Wyposażenie w urządzenia techniczne:
a) kwaterowy system eksploatacji, etapowe przygotowanie kwater,
b) pełna izolacja podłoża niecki składowiska,
c) obwałowanie powyżej rządnej wody l % rzeki San,
d) zbiornik odcieków z ewentualną recyrkulacją na powierzchnie, składowania,
e) instalacja odgazowania złoża odpadów,
f) ogrodzenie:
- stałe dla składowiska i zaplecza,
- przenośne dla kwatery eksploatacyjnej,
g) oświetlenie i instalacja przeciwpożarowa,
h) waga pomostowa,
i) brodzik dezynfekcyjny lub myjnia kół pojazdów,
j) spychacz ciężki z wałem okołkowanym ew. kompaktor,
k) system monitoringu środowiska,
l) urządzenia utylizacji odpadów,
ł) utwardzone miejsce do mycia i dezynfekcji kontenerów do przewozu nieczystości starych z odprowadzeniem ścieków do kanalizacji.
11) Zasady funkcjonowania wysypiska:
Obowiązuje bezwzględny zakaz przyjmowania na wysypisko odpadów:
a) przemysłowych
b) medycznych
c) toksycznych
d) ciekłych i niebezpiecznych
e) o nieznanym składzie.
Nie wolno składować na wysypisku przeterminowanych chemicznych środków ochrony roślin oraz ich opakowań.
12) W trakcie prac projektowych i wykonawczych należy przewidzieć system monitoringu środowiska wokół składowiska jako:
a) system czynny - montaż piezometrów jako system monitorowania wód podziemnych
b) system bierny - poprzez wyposażenie w instrukcje eksploatacji składowiska.

§ 7
1. Dla obsługi składowiska odpadów komunalnych wydziela się. strefę oznaczona na rysunku planu symbolem TOŻ z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod realizacje, zaplecza administracyjno - technicznego wraz z urządzeniami towarzyszącymi takimi jak;
a) urządzenia socjalne i portiernia.
b) magazyny materiałów eksploatacyjnych i dezynfekcyjnych,
c) place manewrowe, drogi wewnętrzne i parkingi - w ilości 25 m.p./ 100 zatrudnionych
d) lokalne urządzenia i sieci infrastruktury technicznej.
2. W strefie TOZ dopuszcza się. lokalizację:
a) bazy gospodarczej zieleni,
b) urządzeń produkcji ogrodniczej (o kierunku dopuszczalnym ze względu na stan środowiska).

§ 8
Wyznacza się. tereny oznaczone na rysunku planu symbolem Zł z podstawowym przeznaczeniem gruntów rolnych użytkowanych rolniczo (wraz z wyeksploatowaną częścią składowiska przeznaczoną do rekultywacji) pod zieleń izolacyjną - z całkowitym zakazem wszelkiej zabudowy. Pas zieleni izolacyjnej wokół składowiska odpadów powinien pełnić następujące funkcje:
- funkcje biologicznego filtra o właściwościach zatrzymywania mikroorganizmów oraz bakteriobójczych,
- funkcje, izolacji zewnętrznej (osłona przed nadmiernym wpływem warunków atmosferycznych oraz poprawa estetyki krajobrazu.

§ 9
1. Wyznacza się obszar oznaczony na rysunku planu symbolem D1/2 z podstawowym przeznaczeniem terenu pod ulice dojazdową wraz z urządzeniami towarzyszącymi, takimi jak:
- ciągi piesze,
- elementy małej architektury,
- nadziemne i podziemne sieci uzbrojenia technicznego
2. Szerokość ulicy w liniach rozgraniczających ustala się na 12.0 metrów. Przebieg linii rozgraniczających określa rysunek planu.
3. W obrębie linii rozgraniczających ulicy wprowadza się. zakaz realizacji obiektów budowlanych nie związanych z funkcjonowaniem bądź eksploatacją ulicy lub urządzeń towarzyszących.
4. Podstawowe parametry techniczne ulicy:
- jezdnia szerokości 6,0 m.,
- dwustronne chodniki szerokości min. 2,0 m.

§ 10
1. Wyznacza się tereny rolne oznaczone, na rysunku planu symbolem RP z podstawowym przeznaczeniem gruntów pod uprawy polowe z całkowitym zakazem wszelkiej zabudowy.
2. W terenie upraw polowych:
a) dopuszcza się. lokalizacje ciągów pieszych nieurządzonych,
b) obowiązuje zachowanie istniejących zakrzewień.

Rozdział IV - Przepisy końcowe


§ 11
Ustala się że wysokość opłaty jednorazowej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w związku z uchwaleniem niniejszego planu pobieranej przez Burmistrza Miasta w przypadku zbywania takiej nieruchomości - wynosi 0% wzrostu wartości nieruchomości (art. 36 ust. 3 i ust. 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym).

§ 12
W obszarze objętym niniejszym planem traci moc miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta Jarosławia zaktualizowany Uchwała Rady Miasta Jarosławia Nr 233/XXVIII/92 z dnia 13 listopada 1992 r. ogłoszoną w Dzienniku Urzędowym Województwa Przemyskiego Nr 11 poz. 119 z dnia 17. 12. 1992 r.

§ 13
Wykonanie uchwały powierza się. Zarządowi Miasta Jarosławia.

§ 14
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

metryczka


Opublikował: Administrator (3 czerwca 2004, 12:00:00)

Ostatnia zmiana: Agnieszka Jurczak (7 lipca 2006, 13:03:44)
Zmieniono: uzupełnienie

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2397